Õpilasleiutajate riiklik konkurss

Organisatsioon: Eesti Teadusagentuur
Toimumispiirkond: Üle Eesti
Lisatud: 10.01.2013
Sihtgrupp: Koolid, Lapsed, Noored
Tegevuse tüüp: Konkurss
Eesmärk:

Õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust ning innovatsiooni õpilaskonnas, stimuleerida õpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni alal ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilastele ja õpilaskollektiividele, nende juhendajatele ja õpetajatele ning koolidele.

Igast lapsest võib saada leiutaja ja tema vanemast või õpetajast auhinnaväärilise töö juhendaja!

Konkursile kutsume osalema kõiki õpilasi esimesest kuni kaheteistkümnenda klassini, sh kutsekoolide õpilased. Sel aastal ootame taas niisuguseid leiutisi, mis lahendavad kellegi igapäevaelu probleeme või kitsaskohti, konkreetset teemat seatud ei ole.

Ideid ja mõtteid erinevate probleemide lahendamiseks võite leida loodusest ja koolitundides õpitust. Näiteks takjanupp on andnud mõtte takjapaela loomiseks ning männikäbi soomuste avanemine olnud aluseks spordiriieteks kasutatavate materjalidele disainimiseks, sest soojaga soomused avanevad, külmaga aga sulguvad. Erinevad imepärased omadused on õhul ja veel, meid ümbritsevad mehaanika, optika ja palju muud huvitavat.

Tähtaeg: 2014. aasta konkurss, sh osalemistingimused kuulutatakse välja suvel, töid saab esitada tõenäoliselt 10. septembrist kuni 15. oktoobrini.
Teema: Leiutised, mis lahendavad kellegi igapäevaelu probleeme või kitsaskohti.
Osalejad: Kõik leiutamishuvilised õpilased 1.–12. klassini, sh kutsekoolide õpilased
Auhinnafond: 25 950 eurotrahalised preemiad ootavad parimaid leiutajaid ning parimate juhendajaid. Esemeline auhind on edukaimale koolile.

Konkursile esitatakse leiutised kolmes vanuserühmas:
1. vanuserühm – 1.–4. klass
2. vanuserühm – 5.–9. klass
3. vanuserühm – 10.–12. klass

Konkursi tingimused

Konkursile esitatav leiutis ei pea olema keeruline, aga ta peab olema uudne ja aitama lahendada mõne probleemi. Kõige vanema vanuserühma idee peab olema ka reaalselt teostatav.

Leiutisel peab olema eestikeelne pealkiri (leiutise nimetus). Märkida töö tagaküljele.
Esitatav leiutis peab olema valminud viimase aasta jooksul (2012, 2013).
Igal leiutisel võib olla 1 kuni 3 autorit.
Iga autor või autorite grupp võib konkursile esitada kuni 3 leiutist.
Täidetud peab olema elektrooniline osalusvorm, mis asub aadressil www.etagee/konkursid. Vorm avaneb ja töid saab esitama hakata alates septembri teisest nädalast.
Konkursitööd tuleb esitada elektrooniliselt osalusvormi kaudu ja ka paberil. Paberi suurus A4, kui see pole võimalik, siis maksimaalselt A3.

NB! Hindamisele lähevad vaid need leiutised, mis on registreeritud, st mille kohta on täidetud elektrooniline osalemisvorm.

Põhjalikuma info konkursi tingimuste, tööde esitamise ja nõuete kohta leiate konkursi kodulehelt alates septembrist http://www.etag.ee/teaduse-populariseerimine-2/opilasleiutajate-konkurss/

Konkurss toimub sel aastal juba kuuendat  korda, varasematel aastatel on esitatud kokku üle 3000 leiutise enam kui 200 erinevast koolist. Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur, preemiafond tuleb Haridus- ja Teadusministeeriumist. Auhindu annavad ka AHHAA teaduskeskus, Energia Avastuskeskus ja Eesti Ameerika Suursaatkond. Varasemate konkursside tulemused leiate meie kodulehelt www.etag.ee/teadpop.


Osale konkursil või jaga toimumisest infot!

Koostöö võimalused: Otsime koostööd laste, noorte, õpetajate ja koolidega

Kontaktandmed

Nimi: Margit Lehis
Telefon: +372 730 0335
E-mail: margit.lehis@etag.ee
Veebilink: www.etag.ee/teadpop

Koostöö võrgustiku liikmetega:

Eesti Teadusagentuur SA