ELOS - Euroopa kui kooli õppekeskkond

Organisatsioon: Tallinna Haridusamet
Toimumispiirkond: Harju maakond
Lisatud: 08.04.2014
Sihtgrupp: Koolid, Õpetajad
Tegevuse tüüp: Pikaajaline programm
Eesmärk:

Elos on hariduskontseptsioon, mis edendab Euroopa ja rahvusvahelist dimensiooni hariduses. Elos programmi õpilastele kehtestatud standardid kirjeldavad õpilaste oskusi (võõrkeelte oskus ja kasutamine, ettevõtlikkus/ ettevõtluse, koostöö- ja suhtlemiskompetentsid Euroopa ja rahvusvahelises koostöös). Elos-koolide standardite puhul on keskmes rahvusvaheline koostöö, võõrkeelte ja võõrkeeltes ainete õpetamine ning ettevõtlikkuse arendamine asutuse arengu- ja õppekavalises tegevuses.

Elos programm toimib Euroopa koolide võrgustikuna, milles antakse kõrgel tasemel haridust valmistades 12-19-aastasi õpilasi ette Euroopa kodaniku rolliks läbi Euroopa õppekeskkonna. Elos-koolide õppekavad on Euroopa ja rahvusvahelise orientatsiooniga, arendatakse Euroopa kompetentse õpilaste ja koolide seas, tegeletakse sihikindlalt erinevate Euroopa hariduslike instrumentide (nt Europass, Euroopa keelemapp, õpilaste sertifikaadid ja portfooliod) rakendamisega koostöös õpilastega.

Tallinnas on Elos-koolide hulgas üheksa kooli: Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Reaalkool, Tallinna 21. Kool, Tallinna Humanitaargümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Tallinna 53. Keskkool, Tallinna Saksa Gümnaasium ja Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium.

Programmist täpsemalt http://www.tallinn.ee/est/haridus/ELOS

Koostöö võimalused: Otsime koostööd koolide ja õpetajatega

Kontaktandmed

Nimi: Meelis Kond
Telefon: +372 640 4592
E-mail: Meelis.Kond@tallinnlv.ee
Veebilink: www.haridus.ee