FutureLab Europe aktiivsetele ja tegusatele noortele

Organisatsioon: Avatud Eesti Fond SA
Toimumispiirkond: Üle Eesti
Lisatud: 02.02.2015
Sihtgrupp: Noored
Tegevuse tüüp: Pikaajaline programm, Konkurss
Eesmärk:

FLE programmis osalemine pakub osalejatele erakordset võimalust kohtuda mõjukate Euroopa otsustajatega, saada uusi teadmisi Euroopa Liidust ja selle poliitikatest, arendada oma oskusi ja laiendada kontaktivõrgustikku ning saada rahalist toetust Euroopa-teemaliste väikeprojektide elluviimiseks.

FutureLab Europe (FLE) ehk Euroopa tulevikulabor on üle-euroopalise kodanikuühenduste võrgustiku European Alliance for Democratic Citizenship projekt, mis kutsub 20-30-aastaseid teraseid ja tegusaid noori tuleviku-Euroopa kujundamisel kaasa lööma.

Reeglina algab programm nädalase foorumiga septembri keskpaigas Brüsselis, kus kõik programmi välja valitud osalejad esmakordselt kokku saavad. Brüsselis tutvutakse põhjalikult Euroopa Liidu institutsioonidega ja vahetatakse mõtteid Euroopa tipp-poliitikute ja asjatundjatega. Seejärel saavad noored terve aasta vältel osa võtta debattidest erinevates Euroopa linnades ning väidelda poliitikute, ekspertide ja arvamusliidritega päevakajaliste Euroopa küsimuste üle. Lisaks julgustatakse osalejaid ise Euroopa teemadel projekte algatama, millest säravaimad saavad programmist ka rahalist tuge.Kogu info ja kandideerimisvormi leiab SIIT. Lisaks kandideerimisvormile on vaja üles laadida oma CV ning kuni 2000-sõnaline postitus ühel teemadest:

1. Demokraatlikud väärtused - mida peaksid EL ja liikmesriigid tegema aktiivsete demokraatiate kindlustamiseks Euroopas?
2. Võrdsed võimalused - milline peaks olema tuleviku tööturg saavad ELis ja liikmesriikides, et kõigil noortel oleks võrdne ligipääs headele töökohtadele?
3. Euroopa identiteet - kuidas võidelda rahvusäärmuslaste ja ksenofoobidega ning takistada Euroopa integratsiooni ohustamist?

Dokumentide esitamise tähtaeg on 2. märtsil
Kandidaatide eelvalik Avatud Eesti Fondis toimub märtsi lõpuks.
Lõplikud tulemused ehk 20 väljavalitut üle kogu Euroopa selguvad aprilli keskpaigas.

http://oef.org.ee/et/

http://oef.org.ee/teoksil/avatud-valitsemine/euroopa/futurelab-europe/

Koostöö võimalused: Otsime koostööd noortega

Kontaktandmed

Nimi: Katrin Enno
Telefon: +372 615 5716
E-mail: katrin@oef.org.ee
Veebilink: http://oef.org.ee/et/